AeroLogic Boeing 777-FZN
Specifications
| ICAO code | B77F |
| Airline | AeroLogic (BOX/3S) |
| Passengers (Cockpit Crew) | 0 (2) |
| Cargo Capacity | 102,000 kg (224,872 lbs) |
| Range | 4,970 nm (9,204 km) |
| MLW | 260,816 kg (575,001 lbs) |
| MTOW | 347,815 kg (766,801 lbs) |
| ZFW | 248,115 kg (547,000 lbs) |
| Fuel Capacity | 145,538 kg (320,856 lbs) |
| Service Ceiling | 43,100 ft |
| Cruising Speed | mach 0.87 |
| Cost Index | 170 |
In Our Fleet
Total: 28| Tail Number | Name | Current Location | Total Hours |
|---|---|---|---|
| D-AALA | D-AALA | DFW/KDFW | 2,209:26 |
| D-AALB | D-AALB | DEL/VIDP | 1,069:20 |
| D-AALC | D-AALC | LEJ/EDDP | 456:37 |
| D-AALD | D-AALD | LEJ/EDDP | 452:16 |
| D-AALE | D-AALE | LEJ/EDDP | 299:42 |
| D-AALF | D-AALF | FRA/EDDF | 588:45 |
| D-AALG | D-AALG | LEJ/EDDP | 332:57 |
| D-AALH | D-AALH | LEJ/EDDP | 266:13 |
| D-AALI | D-AALI | LEJ/EDDP | 234:41 |
| D-AALJ | D-AALJ | LEJ/EDDP | 183:58 |
| D-AALK | D-AALK | LEJ/EDDP | 413:35 |
| D-AALL | D-AALL | LEJ/EDDP | 597:52 |
| D-AALM | D-AALM | LEJ/EDDP | 307:45 |
| D-AALN | D-AALN | LEJ/EDDP | 317:33 |
| D-AALO | D-AALO | LEJ/EDDP | 251:20 |
| D-AALP | D-AALP | LEJ/EDDP | 393:30 |
| D-AALQ | D-AALQ | LEJ/EDDP | 244:09 |
| D-AALR | D-AALR | LEJ/EDDP | 240:49 |
| D-AALS | D-AALS | LEJ/EDDP | 305:30 |
| D-AALT | D-AALT | LEJ/EDDP | 531:02 |
| D-AALU | D-AALU | LEJ/EDDP | 147:03 |
| D-AALV | D-AALV | LEJ/EDDP | 747:30 |
| D-AALW | D-AALW | LEJ/EDDP | 150:02 |
| D-AALX | D-AALX | LEJ/EDDP | 168:51 |
| D-AALY | D-AALY | LEJ/EDDP | 66:38 |
| D-AALZ | D-AALZ | LEJ/EDDP | 93:37 |
| D-AERA | D-AERA | LEJ/EDDP | 86:08 |
| D-AERB | D-AERB | LEJ/EDDP | 47:45 |