All Nippon Airways Boeing 737-881(WL)
Specifications
| ICAO code | B738 |
| Airline | All Nippon Airways (ANA/NH) |
| Cabin Configuration |
|
| Cargo Capacity | 3,000 kg (6,614 lbs) |
| Range | 2,935 nm (5,436 km) |
| MLW | 66,361 kg (146,301 lbs) |
| MTOW | 79,016 kg (174,200 lbs) |
| ZFW | 61,688 kg (135,999 lbs) |
| Fuel Capacity | 20,922 kg (46,125 lbs) |
| Service Ceiling | 41,000 ft |
| Cruising Speed | mach 0.785 |
| Cost Index | 30 |
In Our Fleet
Total: 39| Tail Number | Name | Current Location | Total Hours |
|---|---|---|---|
| JA51AN | JA51AN | OKA/ROAH | 355:00 |
| JA52AN | JA52AN | ITM/RJOO | 113:24 |
| JA53AN | JA53AN | SDJ/RJSS | 87:04 |
| JA54AN | JA54AN | NGO/RJGG | 84:03 |
| JA55AN | JA55AN | MMY/ROMY | 81:54 |
| JA56AN | JA56AN | TAK/RJOT | 58:53 |
| JA57AN | JA57AN | HND/RJTT | 31:33 |
| JA58AN | JA58AN | TAK/RJOT | 113:25 |
| JA59AN | JA59AN | WKJ/RJCW | 41:12 |
| JA60AN | JA60AN | MMY/ROMY | 53:33 |
| JA61AN | JA61AN | NRT/RJAA | 40:59 |
| JA62AN | JA62AN | SDJ/RJSS | 43:04 |
| JA63AN | JA63AN | ITM/RJOO | 33:36 |
| JA64AN | JA64AN | ITM/RJOO | 16:41 |
| JA65AN | JA65AN | NRT/RJAA | 26:44 |
| JA66AN | JA66AN | ITM/RJOO | 19:48 |
| JA68AN | JA68AN | TAK/RJOT | 25:58 |
| JA69AN | JA69AN | ITM/RJOO | 193:20 |
| JA70AN | JA70AN | SDJ/RJSS | 13:54 |
| JA71AN | JA71AN | MMY/ROMY | 13:33 |
| JA72AN | JA72AN | KMI/RJFM | 13:41 |
| JA73AN | JA73AN | ITM/RJOO | 23:23 |
| JA74AN | JA74AN | ITM/RJOO | 14:09 |
| JA75AN | JA75AN | KIJ/RJSN | 13:28 |
| JA76AN | JA76AN | ITM/RJOO | 20:35 |
| JA77AN | JA77AN | ISG/ROIG | 25:05 |
| JA78AN | JA78AN | KIX/RJBB | 71:04 |
| JA79AN | JA79AN | SDJ/RJSS | 22:43 |
| JA80AN | JA80AN | MBE/RJEB | 27:20 |
| JA81AN | JA81AN | MMB/RJCM | 27:42 |
| JA82AN | JA82AN | TTJ/RJOR | 17:31 |
| JA83AN | JA83AN | ITM/RJOO | 18:18 |
| JA84AN | JA84AN | ITM/RJOO | 21:07 |
| JA85AN | JA85AN | KMI/RJFM | 17:25 |
| JA86AN | JA86AN | TTJ/RJOR | 65:42 |
| JA87AN | JA87AN | WKJ/RJCW | 91:13 |
| JA88AN | JA88AN | TAK/RJOT | 114:58 |
| JA89AN | JA89AN | TAK/RJOT | 94:12 |
| JA90AN | JA90AN | MMY/ROMY | 299:59 |